Promocja czytelnictwa < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie.
Mikołaj Gogol

Promocja czytelnictwa

Autor: Aleksy Nowak
Autor: Aleksy Nowak

Biblioteka jest organizatorem spotkań autorskich, wykładów, prelekcji, wieczorów literackich, wystaw, konkursów i innych wydarzeń związanych z literaturą i wiedzą. Wiele z nich to rezultat współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami, także tymi nieformalnymi, oraz z osobami, które dysponując imponującą wiedzą w konkretnej dziedzinie, chętnie dzielą się nią z naszymi czytelnikami.

Niektóre przedsięwzięcia, kontynuowane przez kolejne lata, na stałe wpisały się w biblioteczny kalendarz: Noc Poezji i Muzyki (siódma edycja) i Festiwal Pamięci i Historii (czwarta edycja).

Tylko w 2016 roku w naszej bibliotece miało miejsce 237 rozmaitych imprez, w których łącznie uczestniczyło 6.724 osoby. Ich inicjatorami i współorganizatorami niejednokrotnie były organizacje pozarządowe, instytucje, przedsiębiorstwa: Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i redakcja kwartalnika „Na Sieradzkich Szlakach”, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Wspierania Kultury Miasta Sieradza, Towarzystwo Przyjaciół Sieradza, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, Wróblewskie Stowarzyszenie Oświatowe „Nie Pytaj”, Sieradzka Grupa Poetycka „Desant”, Sieradzkie Towarzystwo Fotograficzne, Fundacja Kultury Bez Barier, Polski Związek Niewidomych, Rozgłośnia Regionalna „Nasze Radio 104,7 FM”, Biuro Wystaw Artystycznych, Sieradzkie Centrum Kultury, szkoły wszystkich szczebli, przedszkola, ośrodki pomocy. Wspólnie realizowaliśmy projekty dofinansowane z funduszy państwowych, samorządowych, firmowych.

Przy planowaniu kolejnych imprez zawsze staramy się uwzględniać potrzeby i życzenia czytelników. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie (zakupy@pbp.sieradz.pl).

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

© 2016 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu