Wypożyczalnia < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Los książek zależy od pojętności czytelników.
Terencjusz

Wypożyczalnia

Autor: Aleksy Nowak
Autor: Aleksy Nowak

Ze zbiorów wypożyczalni dla dorosłych mogą korzystać osoby, które ukończyły 15 lat. Zbiory wypożyczalni dla dorosłych liczą niemal 100 000 woluminów. Są wśród nich książki z wszystkich gatunków literatury pięknej oraz liczne pozycje z literatury popularnonaukowej i naukowej, a także podręczniki akademickie.

Oprócz tradycyjnego księgozbioru wypożyczalnia zapewnia bezpłatny dostęp do wielu tysięcy e-booków w ramach współpracy z Cyfrową Wypożyczalnią Publikacji Naukowych ACADEMICA oraz portalami IBUK libraWolne Lektury.

Zapis do wypożyczalni jest bezpłatny – czytelnik okazuje dowód tożsamości oraz pisemnie zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu.

W znalezieniu potrzebnych książek pomocą służą dyżurujący bibliotekarze. Oczywiście można też samodzielnie wyszukać i zarezerwować wybrane książki: zarówno na miejscu, w wypożyczalni – na specjalnym, przeznaczonym dla czytelników stanowisku komputerowym, jak i poprzez jakiekolwiek urządzenie z dostępem do sieci, bo katalog księgozbioru biblioteki jest dostępny on-line.

Na życzenie czytelnika – za częściową odpłatnością – w ramach wypożyczalni międzybibliotecznej sprowadzane są wydawnictwa, których nie ma w bibliotekach sieradzkich. Uwaga: korzystać z nich można wyłącznie na miejscu!

Kontakt: Wypożyczalnia dla Dorosłych PBP,  e-mail: info@pbp.sieradz.pl, tel. 43 822 36 71.

Posługiwanie się katalogiem jest wyjątkowo łatwe – od niedawna nasza biblioteka, jako jedyna w województwie łódzkim, dysponuje oprogramowaniem SOWA SQL, które umożliwia przeszukiwanie zasobów w sposób zbliżony do wyszukiwarek internetowych. Poprzez sugerowanie podpowiedzi system ułatwia szybsze dotarcie do poszukiwanej pozycji.

Regulaminy i inne dokumenty

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

© 2016 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu