Atrakcje turystyczne Sieradza i Ziemi Sieradzkiej - prelekcja Wiesławy Sujeckiej oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka.
Antoine de Saint-Exupéry

Atrakcje turystyczne Sieradza i Ziemi Sieradzkiej - prelekcja Wiesławy Sujeckiej oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego

W realizowanym przez naszą bibliotek projekcie "Dumni ze swoich małych ojczyzn" przewidziane były dwie propozycje dla dorosłych mieszkańców naszego regionu.

20 września 2017 r. prelekcję na temat atrakcji turystycznych Sieradza i Ziemi Sieradzkiej przedstawiła Wiesława Sujecka - przewodnik i prezes PTTK. Choć temat ten nie był obcy uczestnikom spotkania, wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o historii naszego miasta. Miłą niespodzianką dla wszystkich były przygotowane przez prelegentkę nieznane szerszemu gronu ciekawostki o Klonowej i wywodzącym się stamtąd artyście ludowym. Na specjalne życzenie publiczności w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie z Wiesławą Sujecką.

Po prelekcji odbyło się podsumowanie konkursu literackiego dla dorosłych "Najważniejsza książka w mojej rodzinie". Konkurs ogłoszony był w czerwcu br. Na prac konkursowe czekaliśmy do 14 września.
Swoje ukochane książki opisało 9 osób. Jurorami w konkursie byli: Ewa Jaśkiewicz - przewodnicząca komisji, polonistka, Jan Pietrzak - historyk - regionalista, Tomasz Oszczęda - dr nauk humanistycznych, dziennikarz.
Komisja otrzymała do oceny prace bez nazwisk autorów.

Komisja, po wcześniejszym zapoznaniu się z pracami, na posiedzeniu w dniu 18 września 2017 r., postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia (kliknij nazwisko, aby zobaczyć treść nadesłanej pracy):

Komisja postanowiła, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają podziękowania i upominki – książki.

Nadesłane prace zostały opublikowane na zasadach licencji Creative Commons.

Projekt "Dumni ze swoich małych ojczyzn" realizowany jest w ramach dziewiątej edycji ogólnopolskiego programu "Patriotyzm Jutra". Dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ nowości
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

Biuletyn Informacji Publicznej, © 2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu