Dyskusyjny Klub Książki < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim jesteś.
Jarosław Iwaszkiewicz

Dyskusyjny Klub Książki

W 2007 r. z inicjatywy Instytutu Książki, we współpracy z British Council, w całej Polsce zaczęły powstawać Dyskusyjne Kluby Książki. Początkowo projekt był realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie jest jednym z programów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2021.

Dyskusyjne Kluby Książek jednoczą tych, którzy lubią czytać książki i chcą dzielić się swoimi przemyśleniami na temat literatury z innymi.

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu działają dwa Dyskusyjne Kluby Książki.

Pierwszy sieradzki DKK zainaugurował swoją działalność 30 stycznia 2008 r. Na pierwszym spotkaniu Klubowicze ustalili, że będą się spotykać w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 17.00. Od tego czasu minęło już sporo czasu. Klubowicze w tym czasie przeczytali kilkadziesiąt książek i stali się grupą dobrych przyjaciół. Na tematy swoich dyskusji wybierają książki ambitne i nowatorskie, chętnie biorą też udział w dodatkowych przedsięwzięciach organizowanych w ramach DKK: pisanie dyktanda, udział w konkursach i akcjach promujących czytelnictwo.

W styczniu 2016 r. do Dyskusyjnych Klubów Książki dołączył Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta”, który powstał z inicjatywy Pana Tomasza Stępińskiego i działał w bibliotece już od 12 marca 2015 r. Klub ten jednoczy tych, którzy najchętniej sięgają po fantastykę. Klubowicze dyskutują o książkach, grają w gry planszowe, organizują projekcje filmowe. „Sagitta” spotyka się co drugi piątek o godzinie 17.30.

Dla członków DKK organizowane są spotkania z ulubionymi autorami. Na życzenie Klubowiczów gościliśmy już w bibliotece Marka Krajewskiego, Eustachego Rylskiego, Andrzeja Pilipiuka, Antoniego Liberę, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha Jagielskiego, Małgorzatę Szejnert, Sylwię Chutnik.

Na stronie internetowej biblioteki dostępne są relacje ze spotkań autorskich i dyskusji Klubowiczów.

Oba kluby chętnie przyjmują do swojego grona nowych Klubowiczów. W każdej chwili można dołączyć do DKK. Szczegółowych informacji udzielają opiekunowie klubów – Paweł Jezierski i Zofia Olechnowicz, telefon kontaktowy: 43 822-36-71.

Regulamin DKK – pobierz.

  

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ nowości
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

Biuletyn Informacji Publicznej, © 2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu