Relacja z prelekcji dla młodzieży < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Ludzkość wymyśliła dwie doniosłe rzeczy na świecie. Najmądrzejszą rzecz - książkę i najgłupszą - wojnę!
Mieczysław Kotarbiński

Relacja z prelekcji dla młodzieży

W ramach projektu "Dumni ze swoich małych ojczyzn" w 2017 roku zaplanowano 12 prelekcji na temat atrakcji turystycznych Sieradza i Ziemi Sieradzkiej. Dwie z nich odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, dziesięć przewidziano w bibliotekach lub innych instytucjach na terenie gmin wchodzących w skład powiatu sieradzkiego.

Prelekcje odbyły się już w Złoczewie (8 czerwca), Burzeninie (14 września), Goszczanowie (15 września), Klonowej (19 września) i Brąszewicach (22 września). Ich uczestnikami spotkań byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. O historii regionu i jego zabytkach opowiadali przewodnicy i działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego: Wiesława Sujecka i Jan Pietrzak. W gawędach na temat  przeszłości historycznej Ziemi Sieradzkiej oraz najpiękniejszych jej zakątków nie zabrakło też ciekawostek związanych z poszczególnymi miejscowościami.

Dyrektorom i Pracownikom bibliotek gminnych składamy serdeczne podziękowania za pomoc i gościnę, a Dyrektorom Szkół i Nauczycielom - za życzliwą współpracę i zainteresowanie młodzieży historycznym dziedzictwem regionu.

Projekt realizowany jest w ramach dziewiątej edycji programu "Patriotyzm Jutra", dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie.

 

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ nowości
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

Biuletyn Informacji Publicznej, © 2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu