TAM WCIĄŻ BIJE SERCE POLSKI - spotkanie z Jackiem Brzostowskim < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów.
Kartezjusz

TAM WCIĄŻ BIJE SERCE POLSKI - spotkanie z Jackiem Brzostowskim

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Brzostowskim, który 25 września br. o godz. 17.00 opowie nam o Kresach Wschodnich.

Jacek Franciszek Brzostowski – ur. 1993 w Sieradzu, student medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, członek Koła Literackiego „Anima”. Jego wielką pasją są łacina i muzyka klasyczna. Gra na fortepianie, flecie i organach.

Laureat licznych konkursów literackich, m. in. w III Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Prozatorskim „Puls Słowa” dla lekarzy i lekarzy dentystów, organizowanym przez Naczelną Izbę Lekarską oraz Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Jego wiersze były zamieszczone w antologii Koła Literackiego ANIMA „Optymistyka” oraz w wielu almanachach pokonkursowych. W 2012 r. utwory Jacka Brzostowskiego w wersji polskiej i niemieckiej zostały opublikowane w wychodzącym w Austrii międzynarodowym roczniku „Reibeisen” (był najmłodszym poetą prezentowanym w tym numerze pisma i jednym z dwojga Polaków). W 2014 r. zdobył III miejsce w Konkursie „Iuvenes pro Arte” w ramach LII Ogólnopolskiej i X Międzynarodowej Konferencji „Iuvenes pro Medicina” za wiersz przetłumaczony na język angielski. W lutym 2015 r. zdobył III nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Praski Ślad Sebyły” w Warszawie (przewodniczącym jury był Ernest Bryll), w listopadzie 2016 r. zajął III miejsce w VIII Ogólnopolskim Otwartym Konkursie Literackim „O Różę Karoliny” w Namysłowie. W 2013 roku wydał debiutancki zbiorek „Pociąg do nieba”.

Jest siedmiokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Sieradz, dwukrotnym Starosty Sieradzkiego oraz stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego w roku 2012. Informacje oraz fotografie, które Jacek Brzostowski zaprezentuje podczas spotkania zatytułowanego „Tam wciąż bije serce Polski”, stanowią plon kilku jego podróży po dawnych Kresach.

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ nowości
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

Biuletyn Informacji Publicznej, © 2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu