Zasłuchaj się w audiobookach - spotkanie z lektorką i dziennikarką Krystyną Czubówną < PBP w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu
im. Władysława Broniewskiego

Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli,
tylekroć książka cel zamierzony osiąga.

Janusz Korczak

Zasłuchaj się w audiobookach - spotkanie z lektorką i dziennikarką Krystyną Czubówną

Bohaterką spotkania "Zakochaj się w audiobookach" była znana dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych i lektorka Krystyna Czubówna. Jej głos znają chyba wszyscy w Polsce. Dzięki audiobookom wielbiciele literatury mogą zachwycać się mistrzowskimi interpretacjami Pani Krystyny. Nagrane zostały już m. in. książki noblistki Swietłany Aleksijewicz, "Wojna futbolowa. Postscriptum" Ryszarda Kapuścińskiego, dwie części "Odysei kosmicznej" Arthura C. Clarke'a.
Podczas spotkania Krystyna Czubówna opowiadała, jak wygląda praca lektora. Dzięki nowoczesnym technologiom dzisiaj można w każdej chwili dokonywać poprawek w nagraniu. Gdy Pani Krystyna zaczynała pracę, konieczna była maksymalna koncentracja i bezbłędne przeczytanie tekstu od początku do końca. Doświadczona dziennikarka radziła wszystkim, którzy zaczynają pracę z mikrofonem, żeby wyobrażali sobie, że mówią do jednej, konkretnej osoby. Świadomość, że słucha nas kilka tysięcy odbiorców, może paraliżować.
W bibliotece nie mogło zabraknąć rozmowy o książkach. Pani Krystyna Przyznała, że uwielbia czytać dobrą literaturę. Szczególnie chętnie sięga po reportaże. Mówi, że książki pozwalają jej odkryć samą siebie i że warto czytać także po to, żeby zachwycić się pięknem języka ojczystego. Z okazji przypadającego właśnie Światowego Dnia Zwierząt Krystyna Czubówna odczytała fragment książki "Sekretne życie zwierząt" Petera Wohllebena. Uczestnicy spotkania zgodnie przyznali, że po wysłuchaniu tego fragmentu inaczej będą patrzeć na swoje czworonogi.

Spotkanie poprowadziła Monika Waraczyńska - szef redakcji kulturalnej i prezenter Rozgłośni Regionalnej "Nasze Radio 104,7 FM". Serdecznie dziękujemy za profesjonalną i bezinteresowną pomoc.

Wszystkich, którzy zechcą sięgnąć po audiobooki, zapraszamy do naszej biblioteki. Nasze zbiory książek do słuchania liczą obecnie ponad 1000 tytułów. Zbiory są na bieżąco uzupełniane o nowości wydawnicze. Oczywiście, mamy także książki nagrane przez naszego Gościa.

Spotkanie było jednym z elementów projektu "Drogowskazy literackie". Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

książki, multimedia - wszystko w jednym miejscu!
+ nowości
+ zaawansowane
+ wszystkie katalogi

Biuletyn Informacji Publicznej, © 2017 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu