Projekcje filmów Platige Image – relacja

http://www.platige.com/pl/films/

Platige Image to artystyczna firma, która tworzy zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy, filmu, sztuki, edukacji i rozrywki.

Zespół PI to 150 artystów których pasją jest opowiadanie historii, dlatego nieustannie poszukują oryginalnych sposobów tworzenia narracji i eksperymentują z nowymi mediami (http://www.platige.com/pl/info/about).

Studio ma na swoim koncie ponad 200 nagród i wyróżnień, a krótkometrażowe animacje zapewniły wiele ekskluzywnych nagród.

Prezentacja podzielona była na trzy części z dwoma antraktami oraz prologiem i epilogiem. Prezentacja rozpoczynała się w dalekiej przyszłości filmem Moloch, gdzie maszyna rządzi człowiekiem i wyzwala najkrwawsze emocje ludzkie. Potem skupiliśmy się na jednostce ludzkiej, oglądając filmy: Kinematograf, Undo, Wielka Ucieczka oraz Arka. Następnie by rozluźnić atmosferę obejrzeliśmy humorystyczną Laskę. Druga część spotkania poświęcona była tajemnicy Katedry oraz życia w filmie Undo.

Następnie odnaleźliśmy się w kosmosie, gdy obejrzeliśmy Lekcję nieskończoności, poprzedzoną filmem Sztuka spadania. Projekcję kończył film Paths of Hate, który domykał całość opowieści autorów przedstawionych animacji.

Autor: Tomasz Stępiński.

f

f2

f3

f4

ff

2 myśli nt. „Projekcje filmów Platige Image – relacja

  1. Paweł Galas

    No dobra, to kiedy kolejna projekcja? I co bierzemy na tapetę? Padła propozycja filmów Szulkina, może jeszcze starsze produkcje? A może anime jakie? Największy problem jak zwykle z prawami autorskimi. Trzeba by znaleźć jakąś niedrogą i atrakcyjną zarazem opcję.

    Odpowiedz
  2. JPawello Autor wpisu

    Jeszcze starsze mówisz? 🙂 Metropolis? Ekranizacje Lema? Coś krótszego – np. Profesor Zazul. Oczywiście Hydrozagadka. Mamy też Avalon. Ewentualnie coś lżejszego typu Tajemnica Sagali.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *