XXIII spotkanie KMF „Sagitta” – relacja

kresk

Nasze kolejne spotkanie poświęcone było filmom animowanym, w których obecna jest fantastyka. Temat bardzo szeroki, bo mamy tu produkcje, które pamiętamy jeszcze z dzieciństwa, jak i dzieła stworzone z myślą o dorosłym odbiorcy. Frekwencja dopisała i w piątek pojawiło się wiele nowych twarzy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej!

Podczas naszych rozmów dość szybko okazało się, że mamy sporą grupę wielbicieli anime i ten właśnie gatunek zdecydowanie dominował podczas dyskusji. Wspominano rozmaite produkcje, ulubione i znienawidzone, poważne i głupkowane, klasyki i mniej znane (pozdro Patryk!). Akira, Ghost in the Shell, Slayers, Rewolucjonistka Utena, Shijō saikyō no deshi Ken’ichi, Evangelion, Spirited Away – to niektóre z wymienionych tytułów, wszystkich nie spamiętałem, wybaczcie! Darujcie też ewentualne pomyłki w tytułach, bo co tu dużo gadać, nie jestem obeznany z animacją japońską i ledwie liznąłem kilka tytułów. W razie czego prostujcie śmiało w komentarzach!

Ale nie samym anime Sagitta stoi! Pastwiliśmy się nad dydaktyzmem niektórych serii dla młodszych odbiorców (He-man, Kapitan Planeta), wróciliśmy z nostalgią do seriali z naszego dzieciństwa (dla niektórych Pokemony, dla innych Yattaman, dla jeszcze kolejnych Batman i wiele innych). Sporą część z nich można wypatrzeć na przygotowanych przez Pawła grafikach.

filmyani3 filmyani2 filmyani1

Na gorąco też szukaliśmy animowanych ekranizacji fantastycznych klasyków. Z pewnością jest to Władca Pierścieni, wyszperaliśmy też animowaną serię o Conanie, przywoływano też Star Warsy i… to wyczerpało listę. Z pewnością jest więcej tego typu przykładów, teraz do głowy przychodzi mi chociażby klasyczna Alicja w Krainie Czarów, widać jednak że nie są pozycje, które jako pierwsze przychodzą do głowy, gdy myślimy o filmie animowanym. Jeżeli znacie jakieś ekranizacje takich gigantów gatunku – zachęcamy do komentowania!

Na następnym spotkaniu zajmiemy się… A no właśnie – to już zależy od Was! Zebrało się trochę propozycji i postanowiliśmy zrobić głosowanie. Dołączcie do naszej grupy i wybierzcie tematykę kolejnego spotkania!

132   4

Jedna myśl nt. „XXIII spotkanie KMF „Sagitta” – relacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *