Wyniki konkursu Fantastyczne Wakacje/ Spotkanie z komiksiarzami – relacja

nagrody

1ad

Stało się, konkurs rozstrzygnięty! Z nadesłanych 10 prac szacowne jury wybrało najlepsze, a Biblioteka do spółki z sponsorami i Sagittą nagrodziła laureatów oraz wszystkich uczestników. A w zasadzie uczestniczki, gdyż udział wzięły same dziewczyny! Trochę to zaskakuje, ale też cieszy – mamy żywe zaprzeczenie stereotypu, że fantastyka interesuje tylko facetów! Pierwsze miejsce w kategorii literackiej zajęła Weronika Legacz z opowiadaniem „Inwazja”, a w kategorii plastycznej Martyna Ulas. Gratulujemy!

Dziewczyny są na etapie umawiania „dnia w bibliotece”, który to również stanowi nagrodę w naszym konkursie (zapoznanie z pracą biblioteki prawdopodobnie nastąpi w pierwszy dzień ferii zimowych).

konkurs2 konkurs5 konkurs4 konkurs3 konkurs

konkurs6

1c

Prace oceniało czteroosobowe jury, którego połowę stanowili Sagittarianie Monika Wilczek i Kamil Słupiński, a drugą część polonistka Ewa Jaśkiewicz i artysta plastyk Paweł Duraj. Drugie miejsce przyznano Agacie Walczak („Moje fantastyczne wakacje), a trzecim miejscem uhonorowano ex aequo Zuzannę Grzesiak („Braterska miłość”) i Weronikę Wujdę (opowiadanie bez tytułu). Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni za udział, oczywiście książkami o tematyce fantastycznej!

A oto relacja jednego z członków jury, Moniki:

„Było mi niezmiernie miło uczestniczyć w konkursie Fantastyczne Wakacje w roli jurora, a także razem z pozostałymi jurorami rozdawać nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom. Wybór pierwszego miejsca był dla nas łatwy i jednomyślny, natomiast z pozostałymi mieliśmy nieco odmienne zdania i wywiązała się dyskusja 🙂 Ja patrzyłam na prace pod względem fantastycznym, inni jurorzy oceniali styl, pomysł i poprawność językową. Mam nadzieję, że uczestnicy będą zadowoleni z nagród. Dziękuję Klubowi za możliwość bycia jurorem i paniom z biblioteki!”

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie konkursu, szczególne podziękowania dla pracowników Powiatowej Biblioteki Publicznej, która również była fundatorem nagród oraz dla sponsorów (Narodowe Centrum Kultury, Wydawnictwo Akurat, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Księgarnia Epika).

Przy okazji uroczystego wręczenia nagród odbyło się też spotkanie z twórcami komiksu „Portal” – Maciejem Andrysiakiem i Kajetanem Wykurzem. Panowie opowiedzieli tak o samym swoim dziele, jak i o procesie twórczym. Udzielili wielu cennych wskazówek dla tych którzy chcieliby kiedyś stworzyć komiks, dotyczących głównie szukania inspiracji, sposobu kadrowania, doboru kolorystyki oraz tworzenia „klimatu” dzieła. Cenne były również rady dotyczące sposobu wydania, finansowania i promowania stworzonego komiksu.

spotkanie spotkanie2 spotkanie3 spotkanie4 spotkanie5

1b

spotkanie6

Dziękujemy serdecznie za podzielenie się z nami doświadczeniami i czekamy na kolejne tomy „Portalu”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *