Sobota z fantastyką ze spotkaniem KMF-u w tle

W piątek spotkaliśmy się na kolejnym, 42 spotkaniu Klubu, żeby porozmawiać chwil kilka o twórczości sobotniego gościa, Roberta J. Szmidta, postapokalipsie, planach na kolejne spotkania majowe oraz o zbliżającym się konkursie z nagrodami. Maj przedstawia się interesująco ponieważ na spotkaniach zajmiemy się zjawiskami paranormalnymi (Z archiwum X, Czynnik PSI) i fikcją, która wyprzedziła rzeczywistość – spróbujemy zobaczyć, który z pisarzy zabawił się w futurologa i… trafił ze swoimi przepowiedniami.

IMG_5317

IMG_5318

Oficjalne omówienie Soboty z fantastyką znajdziecie tutaj:

https://pbp.sieradz.pl/sobota-z-fantastykz,n1807.html

Mniej oficjalnie rzecz ujmując, Sobota z fantastyką rozpoczęła się od zapoznawania i przyglądania. Makiecie gry oraz podróżującym planszówkom (Cyklady, Potwory w Tokio, Znak Starszych Bogów, Dobble, Dobble Star Wars, Timeline Star Wars i Star Wars Destiny). Po wzajemnym obwąchaniu się 😉 wielu z nas zabijało czas… właśnie grając!

s1

Następnie, szykując się do prelekcji Łódzkiego Fanklubu Star Wars można było coś zakąsić i popić. I pstryknąć obowiązkowe zdjęcie – wszystko z jasną stroną Mocy! Sama prelekcja była stworzona tak, żeby nie zanudzić a jednocześnie przybliżyć fenomen Gwiezdnych Wojen. Na sali pojawił się również nasz gość, Robert J. Szmidt, który podzielił się ze słuchaczami, widzami, uczestnikami, fantastami swoimi przemyśleniami odnośnie GW.

s2 s4 s5 s6 s10 s9 s8 s7 s3

s11

Po krótkiej przerwie zasiedliśmy ponownie w sali aby przenieść się w inny klimat, postapokalipsy, niszczenia światów i fantastyki w swej klasycznej odsłonie. Pan Robert mówił sporo, odpowiadając na pytania prowadzącego i rozwinął kilka wątków, ale nie po belfersku – w skrócie: było ciekawie. Wiadomo, że padły pytania o młode talenty, czasopismo Science Fiction, komiksy, GW, plany wydawnicze, futurologię (Apokalipsa wg Pana Jana!), media, okładki, fandom, kryminały i powieści z małym dworkiem w tle (czytelnicy wywiadów z bloga wiedzą o co chodzi!) – pani Stefania z kącika dla pań pozdrawia! 🙂 Robert J. Szmidt podarował bibliotece cztery ciekawe książki i podpisał jedną z naszych nagród w konkursie. W tzw. międzyczasie można było zakupić książki gościa, w okazyjnych cenach, z czego skorzystano. Jak sami zobaczycie na fotosach, nagrody były zacne a nawet wartościowe i rozgrywka była zacięta.

s12 s13 s14 s15 s16 s54

Pytania okazały się być różne, dla jednych trudne, dla innych łatwe i z paroma dogrywkami rozstrzygnęliśmy kwestię (tym razem nie było pana z wąsikiem…); pula pytań była naprawdę zaskakująca – od pytań serialowo-filmowych po… klasykę, Kaczora Donalda i zapomniane nieco utwory. Gratulujemy Błażejowi, Filipowi i Patrykowi a wszystkim uczestnikom obiecujemy, że konkursów będzie jeszcze trochę i ciut więcej.

A niżej swoje zdanie o imprezie przedstawił Paweł (szacunek za wymyślenie gros pytań!):

 „Impreza krótka, ale intensywna! Prelekcja o Star Wars bardzo ciekawa, Robert Szmidt dodał też od siebie sporo ciekawostek o tym uniwersum oraz opisał swoje doświadczenia z sagą. Samo spotkanie z autorem również udane, na tyle że popędziłem kupić dwie kolejne książki tego twórcy! Cieszę się że nie brakło chętnych do wzięcia udziału w konkursie, podziękowania dla wszystkich uczestników i gratulacje dla zwycięzców! Była to też świetna okazja do zapoznania się z członkami Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na pewno zobaczymy się wkrótce (najpóźniej na MFKiG w Łodzi)!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *