Konkurs „W KADRZE I DYMKU” – relacja

6 listopada 2019 r. odbył się w naszej bibliotece nietypowy konkurs – konkurs wiedzy o komiksie “W kadrze i dymku”.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z dwudziestu pytań o różnym stopniu trudności. Były pytania dotyczące teorii komiksu, jak i konkretne o postacie z różnych serii oraz ogólne, wymagające chwili namysłu, np. o zalety komiksu jako medium.

W relacjach “na gorąco” konkursowicze przyznali, że test nie nastręczył im specjalnych problemów poza… pytaniem o dowcip, który opowiadał Wódz Wielki Niepokój z albumu “Skąd się bierze woda sodowa i nie tylko” Tadeusza Baranowskiego. Dla zainteresowanych – dowcip był o Gąsce Balbince.

Uczestnicy byli dobrze przygotowani do testu, o czym świadczyły odpowiedzi na pytanie otwarte, dotyczące nazwisk znanych im rysowników. Wszyscy podali nazwiska, niektórzy nawet kilkanaście! Drugim etapem konkursu było napisanie krótkiego (na jedną stronę formatu A4) eseju/ opowiadania o ulubionym bohaterze komiksowym lub filmowym, z którym dany uczestnik się utożsamiał. Suma punktów z obu etapów (i decyzje jurorów) zadecydowały o ostatecznej punktacji.

Pierwsze miejsce zajęła Hanna Putyńska, drugie – Maja Staniucha – obydwie dziewczynki reprezentowały klasę VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sieradzu, a trzecie miejsce przypadło Marii Piaseckiej z klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sieradzu.

Nagrodami w konkursie były książki i komiksy oraz pamiątkowe dyplomy i wpinki Klubu Miłośników Fantastyki “Sagitta”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim fanom komiksu, którzy wzięli udział w konkursie, i wiedzy i zdobytych nagród. Życzymy miłej lektury, zapraszając za rok na kolejną edycję!

Dziękujemy również Wydawnictwu Egmont za ufundowanie nagród komiksowych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *