95. i 96. spotkanie KMF „Sagitta” – relacja

Kolejne majowe spotkania Klubu poświęcone były tajemniczej tematyce: zakazanym skarbom PRL-u oraz UFO. Skarby od zawsze budziły zrozumiałą ciekawość człowieka. Czy były to kosztowności, czy wartościowe dla polityków i służb specjalnych kwity, skarby rozpalały namiętności i przyczyniały się do wielu zbrodni (także ze spiskiem w tle!).

Miniona epoka słusznie miniona miała kilka ciekawych epizodów w swej historii (od powojennych tajemnic różnych podziemi i zamczysk po afery związane z zagarnianiem dóbr kultury czy „odzyskiem” tych dóbr przez służby specjalne). Każdy, kto nawet średnio interesuje się tematyką ruin i poszukiwaniem „złotych pociągów” wie, że Dolny Śląsk przyciąga swą aurą jak magnes. Pozostawione artefakty czy resztki infrastruktury każą się zastanowić nad niemieckimi badaniami nad różnymi technologiami, także rakietowymi, które później pomogły Amerykanom polecieć w Kosmos.

Z podbojem Kosmosu wiąże się także nasze kolejne spotkanie o UFO – czy istnieją obcy, dlaczego nas obserwują i jaki mieli wpływ na naszą cywilizację, poczynając od początków spisanej historii… Jak w przypadku tematyki ocierającej się i o popkulturę, antropologię kulturową czy regularne fejki puszczane przez różne zainteresowane grupy, tak i tutaj trudno oddzielić fakty od fikcji, nawet w przypadku teoretycznie dobrze opisanych czy zbadanych przypadków lądowań, porwań czy katastrof. Jest wiele pułapek myślowych w dyskusjach o UFO. Istnieją różne hipotezy, także bardzo katastroficzne i przedstawiające obcych z bardzo złej strony (bo niby dlaczego mieliby być pokojowo nastawieni do nas?). A może to podróżnicy z innych wymiarów lub przyszłości?

W tym kontekście warto wymienić złowrogich Reptilian i hipotezę o przyśpieszeniu rozwoju ludzkiej cywilizacji poprzez podrzucenie nam, mniej i bardziej celowo, urządzeń, które zostały zidentyfikowane w ramach wstecznej inżynierii i posłużyły kolejnej rewolucji – krzemowej czy związanej ze sztuczną inteligencją. Zainteresowanych odsyłam do książki pułkownika Corso i twórczości B. Rdułtowskiego. Czy sztuczna inteligencja może stać się dla nas zagrożeniem przekonamy się na kolejnym, czerwcowym spotkaniu Klubu. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *