Spotkanie z Michałem Nogasiem
15 kwietnia 2026
Godzina:
18:00
Już 15 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z
Michałem Nogasiem - dziennikarzem, krytykiem literackim i jednym z
najważniejszych promotorów książek w Polsce.
Od lat rozmawia z pisarkami i pisarzami z całego świata -
zarówno w radiu, jak i na żywo, pytając o inspiracje, proces twórczy,
ale też o współczesność, politykę i nasze miejsce w świecie. Jego
książka „Z niejednej półki. Wywiady” to aż 37 rozmów z najwybitniejszymi
autorami, m.in. z Olgą Tokarczuk, Margaret Atwood, Orhan Pamuk czy
Chimamanda Ngozi Adichie.
To spotkanie to nie tylko rozmowa o książkach, to
spotkanie z człowiekiem, który łączy czytelników z literaturą i potrafi
wydobyć z autorów to, co najważniejsze. Potrafi pokazywać nam dusze
ludzi, którzy otwierają przed nami drzwi do najciekawszych zakamarków
świata literackiego.
Jeśli kochasz książki, dobre rozmowy i ludzi z pasją - po prostu bądź z nami w środę 15 kwietnia.
